Telefon

+48 512-358-477

Keramzyt czy Perlit?

Czym jest keramzyt i perlit?

Keramzyt to lekkie kruszywo budowlane, które otrzymujemy przez wypalanie łatwo pęczniejących glin w piecach w wysokiej temperaturze. Jest materiałem bezwonnym, obojętnie chemicznym, odpornym na czynniki atmosferyczne i chemiczne oraz posiada wysoką izolacyjność cieplną. Szybko oddaje wilgoć i posiada małą wchłanialność wody. 

Perlit jest to skała pochodzenia wulkanicznego, inaczej zwane szkłem wulkanicznym. Naturalnie powstaje na skutek hydratacji stygnącej lawy. Zawiera w sobie duża ilość uwięzionej chemicznie wody. Dzięki czemu może on ekspandować, czyli zwiększa swoją objętość. Jest to materiał o bardzo niskiej wadze i zdolności do retencjonowania wody.

Zarówno keramzyt jak i perlit jest odporny na grzyby, owady i gryzonie.

Keramzyt czy Perlit?

Keramzyt to świetny izolator i wypełniacz w budownictwie, ze względu na masę wyższą od perlitu, ale cały czas mniejszą od tradycyjnych kruszyw skutecznie je wypiera w prefabrykacji. Używany również jako materiał dla ogrodnictwa, jak i również dekoracyjny. Jeśli zależy nam na izolacji, która nie podda się wiatrom i będzie prosta w użyciu to keramzyt jest lepszym wyborem.

Perlit sprawdzi się do lekkiego materiału izolacyjnego odpowiednio w cieplejszym klimacie. Perlit znajduje zastosowanie w branży spożywczej jako filtr do płynów, branży kosmetycznej.

Keramzyt jak i perlit to nowoczesne materiały używane w budownictwie oraz w wielu innych branżach. Obydwa materiały muszą być dobierane tak, aby jak najlepiej wykorzystać ich właściwości. 

Zajrzyj na nasze media społecznościowe

Więcej o keramzycie możecie się dowiedzieć z naszych innych postów blogowych. Zachęcamy również do zajrzenia na nasze portale społecznościowe po więcej informacji.

Post Comment