Telefon

+48 512-358-477

Planujesz budowę domu? Mamy klika wskazówek.

Planujesz budowę domu? Nie wiesz od czego zacząć? Co brać pod uwagę? 

Mamy dla ciebie kilka wskazówek.

Jesteś z pewnością na etapie wybierania odpowiedniej lokalizacji do przyszłego zamieszkania. Tu pojawia się pierwsza trudność. Wiele z nas pragnie ciszy, a zarazem dobrej dostępności do szkół, sklepów i kultury. W takim wypadku trzeba pójść na kompromis i zdecydować, które cechy działki są dla nas najważniejsze. Następnie musisz się uzbroić w dużą dawkę cierpliwości. Możesz obejrzeć jedną lokalizację, albo dziesiątki. To zakup nie warty decyzji pod wpływem chwili. 

Znalazłeś działkę, teraz zwróć uwagę na …

Znalazłeś odpowiednią działkę? Więc musisz zwrócić uwagę na kilka rzeczy przed dokonaniem zakupu. 

-Sprawdź dokumenty (księga wieczysta)

-Sąsiedztwo (jakich w przyszłości miałbyś sąsiadów, może w pobliżu hałaśliwa fabryka)

-Rodzaj terenu (dopytaj sąsiadów czy chociażby woda po deszczu utrzymuje się na terenie)

-Dojazd

-Uzbrojenie działki (sprawdź dostępność mediów)

Istota kształtu działki

Zakup dużej działki wiąże się z dużymi kosztami, jak i również nie każdy jest pasjonatem prac w ogrodzie. Kupując mniejszą parcele zaoszczędzisz, ale możesz mieć problem z wygodnym umieszczeniem domu. Alternatywą są zabudowy bliźniacze oraz wielokondygnacyjne.

Wąskie lub o nieregularnym kształcie działki mogą przysporzyć większych problemów. W takiej sytuacji warto postawić na pomoc eksperta, który wykona indywidualny projekt domu. Jest to droższa opcja niż projekt katalogowy. Lecz okazać się może bardziej niezbędny w przypadku działki z dużym spadkiem lub z parcelą węższą niż 15-16m. Trzeba również brać pod uwagę wymagane przez prawo odległości pomiędzy domem a granicą działki.

Skontaktuj się z Nami!

Zgłoś się w formularzu, a Nasi eksperci udzielą Ci fachowej pomocy.

Post Comment