Telefon

+48 533-946-523

Rodzaje keramzytu i jego zastosowanie

Czy wiedziałeś, że…

Cenne właściwości keramzytu znajdują swoje zastosowanie w wielu branżach. Używany w budownictwie, w tym w budownictwie drogowym i geotechnice, ale również w ogrodnictwie. Produkt jest sprzedawany w zależności od uziarnienia. Gotowe kulki materiału segreguje się w tak zwane fachowo frakcje. Keramzyt charakteryzuje się pod względem wielkości oraz objętości grudek. 

Keramzyt w ogrodnictwie

Służy jako warstwa drenażowa w donicach czy zagłębieniach. Znajduje swoje zastosowanie w uprawach hydroponicznych, czyli uprawianiu roślin bez gleby. Dzięki odporności na działalność szkodników, pleśni, a także grzybów zmniejsza ryzyko chorób roślin. Pomaga także doprowadzać tlen do korzeni roślin.

Keramzyt w geotechnice 

Stosowany głównie do poprawy nośności gruntu. Lekkie kruszywo można zastosować jako wymiennik w miejscach gdzie grunt jest nienośny.

Keramzyt w pracach drogowych

W drogownictwie używany jest jako składnik masy asfaltowej. Masa keramzyto-asfaltowa wykorzystywana jest w celu przeciwdziałania tworzeniu się przełomów. Materiał stanowi element warstw profilujących czy termoizolacyjnych powierzchni. 

Keramzyt w budownictwie

Ma swoje zastosowanie przy budowie i ocieplaniu elementów stropów, ścian i posadzek. Dzięki wykorzystaniu kruszywa keramzytowego skutecznie umożliwia zmniejszenie wymiarów konstrukcji, a także ilość wymaganego zbrojenia.

Wybierając Ventus System wybierasz profesjonalistów! Prześlij nam formularz, a przygotujemy dla ciebie najlepszą ofertę.

Post Comment