Telefon

+48 512-358-477

Inne zastosowania keramzytu… A czy Ty wiedziałeś o nich?

Keramzyt nie tylko służy jako materiał budowlany. Możemy go spotkać nawet w naszych ogrodach.

Pewnie zastanawiasz się jak możesz użyć ten materiał na swojej działce.

Otóż keramzyt wyróżnia całkowita chemiczna obojętność. Co za tym idzie świetnie się sprawdzi w podłożach ogrodniczych, gdyż nie zmienia pH gleby.

Właściwości Keramzytu

Keramzyt to materiał recyklingowy i ciężko będzie znaleźć drugi taki materiał, który byłby równie przyjazny dla  środowiska.  Nie jest on rozpuszczalny. Także woda go nie wypłukuje, jedynie lekko nim nasiąknie. Zapobiega rozrastaniu się chwastów.

Poza tym wykazuje również odporność na działalność szkodników czy grzybów. Co jest dużą zaletą i dla Waszych domów! Nie musicie się obawiać chorób spowodowanymi, chociażby pleśnią.

Jak nie ogród to doniczka…

Nie masz ogrodu, ale kilka roślinek na parapecie? Dla keramzytu to żaden problem. Świetnie się sprawdzi do tworzenia warstwy drenażowe na dnie doniczek. Umożliwia to swobodny odpływ wody z doniczki, ale również zabezpieczy korzenie roślin przed gniciem.

Mieszanka ziemi z keramzytem

Kiedy wymieszamy keramzyt z ziemią dla roślin, to będzie ona spulchniona i napowietrzona. Wykorzystajcie materiał jako ściółkowanie gleby. Sprawi to, że rośliny będą dobrze wyizolowane od zimna, zatrzyma wilgoć w podłożu. Można wtedy być ciut spokojniejszym o zimowanie naszych roślin czy o przymrozki na wiosnę.

Zapytaj nas

Czy wiedzieliście o takim zastosowaniu Keramzytu?

A może podane informację skłoniły Was do budowy domu właśnie z Keramzytu?

Napisz do nas! Wypełnij formularz wyceny i ciesz się swoim nowym  ekologicznym domem.

Post Comment