Telefon

+48 533-946-523

Jak wytwarzany jest keramzyt?

Poznaj proces tworzenia naszych ścian z keramzytu. Od pozyskiwania materiałów budowlanych, poprzez tworzenie ścian z elementów prefabrykowanych, aż po zalety tych ścian.

Pozyskiwanie keramzytu

Pozyskiwanie surowca

Surowiec pozyskiwany jest ze złóż gliny ilastej, czyli drobnoziarnistej opartej na kaolinicie oraz illicie, posiadającej domieszki łyszczyków i pyłu kwarcowego.

Rozdrabnianie

Glina trafia do specjalnych maszyn rozdrabniających, gdzie jest uelastyczniana i dzielona na mniejsze grudki.

Wypalanie

Następnie keramzyt trafia do obrotowych pieców, gdzie materiał przekształca się w owalne grudki, zwiększając tym samym swoją objętość. W tej postaci materiał jest niezwykle lekki.

Sortowanie

Ostatnim etapem przed pakowaniem surowca do worków i wysłania do sklepów jest sortowanie na odpowiednie frakcje. Frakcji jest sześć i przynależność do nich zależy od wielkości grudki.

Tworzenie ścian z keramzytu

No dobrze, tak pozyskiwany zostaje keramzyt, jednak jak później powstają z niego ściany? Elementy konstrukcyjne są wykonywane na zamówienie w fabryce. Poza elementami prefabrykowanymi z keramzytu istnieją również bloczki keramzytobetonowe z wkładką styropianową oraz pustaki z keramzytobetonu, jednak w tym artykule skupimy się na tych pierwszych.

Zalety ścian z elementów prefabrykowanych z keramzytobetonu

Ściany powstałe w taki sposób umożliwiają szybką realizację inwestycji. Dodatkowo zapewniają one doskonałą izolację cieplną oraz akustyczną, zaledwie 18-centrymetrowa ściana zapewni izolację akustyczną na poziomie do 60 dB! (60 dB to hałas, jaki generuje przeciętnej klasy odkurzacz). Elementy keramzytowe posiadają również najwyższą klasę odporności ogniowej, wilgoć czy szkodniki również nie zagrażają ścianom z keramzytu, ponieważ są one odporne na wodę, pleśń, grzyby, szkodniki oraz gryzonie.

Masz pytanie do tyczące powstawania ścian? Zadaj je w komentarzu!

Jesteś zainteresowany budową domu z keramzytu? Nie zwlekaj, napisz do nas! Wypełnij formularz wyceny i ciesz się swoim nowym domem. Zobacz nasze przykładowe prace w zakładce portfolio.

1 Comment

  1. Ciekawe Wiadomości
    Ciekawe Wiadomości
    18th czerwiec 2022 reply

    You completed some good points there. I did a search on the theme and found most persons will have the same opinion with your blog.

Post Comment