Telefon

+48 512-358-477

Nowoczesne ogrzewanie FOLIA GRZEWCZA

Folie grzewcze są znakiem naszych czasów, symbolem nowoczesności.

Są wyjątkowym rozwiązaniem w dziedzinie ogrzewania. Emisja ciepła działa na zasadzie promieniowania podczerwonego, dzięki czemu ogrzewanie jest bardziej wydajne. Folie mogą być znakomitym uzupełnieniem energooszczędnego domu z keramzytu.

Czym folia grzewcza różni się od tradycyjnego ogrzewania?

Podczerwień nie ogrzewa powietrza, jak ma to miejsce w standardowych systemach. Promienie podczerwone nagrzewają konkretne przedmioty, na które są emitowane. Jeśli umieszczona zostanie pod panele, wówczas nagrzane zostaną elementy wykończenia podłogi. Folia grzewcza może być umieszczana na suficie pod warstwą płyt gipsowych a także na ścianie. Promienie cieplne w pierwszej kolejności emitowane są w stronę pomieszczenia, a nie unoszą się w górę.
Odczucie ciepła dla domowników jest także wyjątkowe. Czujemy się dosłownie otuleni ciepłem.

Folia grzewcza to elastyczny, cienki grzejnik elektryczny na podczerwień. Oferowana jest w różnych mocach grzewczych oraz szerokościach.

Korzyści ogrzewania folią grzewczą

 • Korzystne koszty eksploatacji
  Nowoczesne folie grzewcze podłogowe zużywają znacznie mniej prądu, niż tradycyjne maty grzewcze. Ogrzewanie na podczerwień jest sporo tańsze niż ogrzewanie gazowe. Można go połączyć z fotowoltaiką.
 • Atrakcyjny koszt zakupu
  Folie grzejne są tańsze od większości systemów ogrzewania podłogowego i centralnego.
 • Czas eksploatacji
  Dobra folia grzewcza jest wytrzymała trwała i odporna na uszkodzenia, jej żywotność szacuje się na ponad 50 lat.
 • Niewielkie straty ciepła
  Folie grzejne wytwarzają temperaturę w miejscu ogrzewania, dzięki czemu unika się strat ciepła wynikających z przesyłu energii.
 • Dokładne ustawienie ogrzewania
  Folia grzewcza bardzo szybko reaguje na zmianę żądanej temperatury.
 • Brak standardowych problemów z instalacją
  Stosując folie grzewcze nie musimy się przejmować takimi obowiązkami, jak uzupełnianie wody sieci centralnego ogrzewania czy odpowietrzanie jej.
 • Bezpieczeństwo eksploatacji
  Grzewcza folia podłogowa, sufitowa lub ścienna nie spowoduje kłopotów z czadem lub nieprawidłowym odprowadzaniem spalin. Unika się także innych standardowych problemów związanych z kotłami CO, takich jak groźba pożaru czy wybuchu.
 • Brak grzejników i kotła grzewczego
  Folia grzewcza może być montowana w obrębie ścian i podłóg. Nie mamy grzejników, które stanowią problem w projektowaniu oryginalnych wnętrz. Zasilanie sieciowe sprawia, że folie grzewcze na podczerwień nie wymagają kotłowni, pieca CO, a także rozbudowanej sieci grzewczej.

Budując dom pamiętajmy, że wybór sposobu ogrzewanie jest kluczowym elementem kosztów eksploatacji przez wiele lat. W dobie rosnących cen energii warto rozważyć opcję folii grzewczych na podczerwień.

Dom z keramzytu z foliami na podczerwień to dobry wybór.

Post Comment