Telefon

+48 512-358-477

Pamiętajmy o oszczędzaniu energii

Obecnie oszczędzanie energii nie jest już tylko naszą sprawą osobistą, naszym wyborem, ale obowiązkiem.

Brzmi poważnie?

Tak, bo to naprawdę ważne zagadnienie dotyczące każdego z nas.

Temat zasobów surowców, ekologicznych form wytwarzania energii jest obecnie tematem globalnym. Dodatkowo w ciągu ostatniego roku pojawił się bardzo realny temat związany wojną w Ukrainie i rosnącymi cenami, a nawet brakami paliw kopalnych. Nikt, kto ma się za świadomego człowieka, nie może nie zauważać tego problemu.

Czy działanie pojedynczej osoby ma znaczenie? Oczywiście tak! Jeśli robisz coś dobrze, mów o tym głośno, dawaj przykład, bądź inspiracją dla innych. Jest szansa, że będą Cię naśladować.

Co możemy robić?

Oszczędne źródła energii

Pamiętajmy o wymianie żarówek na ledowe, jeśli wymieniamy sprzęty – lodówki, zmywarki, telewizory – na nowe, niech będą w klasie energetycznej A.

Wykorzystanie ekologicznych źródeł energii

Jeśli mamy możliwość to zamontujmy fotowoltaikę, to się naprawdę opłaca. Przy budowie nowego domu rozważmy ogrzewanie za pomocą pompy ciepła.

Energooszczędne budownictwo przemysłowe

Dobrze ocieplone hale, ogrzewane szybkim, ciepłym strumieniem powietrza.

Indywidualne rozliczanie ciepła

W każdym budynku wielorodzinnym powinno się rozliczać ciepło zużyte w każdym mieszkaniu. Tylko indywidualne rozliczanie wpływa na świadomość – każdy płaci za siebie analizuje koszty i bardziej racjonalnie ogrzewa swoje mieszkanie. Przeciwieństwem są bloki bez indywidualnego pomiaru zużycia ciepła – wiele osób ogrzewa mieszkania do wysokim temperatur, wielu obniża temperaturę przez otwarcie okna. Brak kontroli nad indywidualnym zużyciem ciepła skutkuje jego marnotrawieniem.

Termomodernizacja w budynkach wielorodzinnych i jednorodzinnych

Przeprowadzana jest od wielu lat. Ociepla się ściany, wymienia okna na nowe, dociepla dachy. Zakładane jeszcze 20 lat temu zużycie ciepła było kilka razy wyższe niż obecnie. Dzisiaj technologia, parametry materiałów budowlanych, pozwalają na budowanie domów z niewielkim zapotrzebowaniem na ciepło.

Warto pamiętać o budowie domów z keramzytu

Jest to jedna z najbardziej energooszczędnych technologii. Pozwala na budowę domu o niewielkim zapotrzebowaniu na energię cieplną. Inwestycja w dobrą technologię pozwala na wymierne oszczędności i mniejszy wpływ wzrostu cen energii i paliw na budżet domowy.

 Energooszczędność jest w cenie

Parametr kosztu ogrzewania domu jest też ważnym czynnikiem w momencie odsprzedaży nieruchomości. Już nie tylko jej położenie, wygląd, funkcjonalność decydują o jej atrakcyjności.

Już  dziś zamów wycenę budowy domu z keramzytu

Zapytaj o wycenę

Post Comment