Telefon

+48 512-358-477

Wielorodzinne domy z keramzytu

Myśląc o tym nowoczesnym, energooszczędnym materiale – keramzycie – często zapominamy,
że pozwala on na  szybkie budowanie nie tylko domów jednorodzinnych ale także budynków wielorodzinnych.

W ostatnim czasie nasza firma zrealizowała dużą inwestycję w Oświęcimiu przy ulicy Malczewskiego. Osiemnaście domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej to ponad 2400 mkw. powierzchni. Domy szeregowe, zwłaszcza w miastach, są znakomitą alternatywą dla zabudowy jednorodzinnej wolnostojącej. Dają jednak możliwość życia na dużej przestrzeni, kameralność oraz możliwość korzystania z własnego ogródka. 

Domki szeregowe w Oświęcimiu

Budowa kilku tysięcy metrów kwadratowych to duże, skomplikowane i kosztowne przedsięwzięcie. Dlatego szczególnie ważne jest zastosowanie technologii, która pozwoli na maksymalne skrócenie procesu inwestycyjnego zgodnie z zasadą, że czas to pieniądz. W dzisiejszych czasach wycena domów na etapie planowania inwestycji w stosunku do kosztów faktycznej ich realizacji jest zdecydowanie inna, wyższa. Im krótszy czas budowy, tym ryzyko kosztownego błędu w wycenie realnych wydatków na inwestycję mniejsze.

Nie bez powodu mamy coraz więcej zapytań deweloperów, którzy jeszcze do niedawna budowali tylko w technologiach tradycyjnych. Podkreślają, że możliwość przyśpieszenia procesu, fakt, że nie ma potrzeby suszenia budynku, przerw technologicznych związanych ze zmienną pogodą, jest dla nich atrakcyjną alternatywą. Ponadto już na etapie budowy stanu surowego mają możliwość prezentowania klientom mieszkań (domów) w środku. Kupujący nie muszą sobie wyobrażać jaka to przestrzeń 25 mkw. w salonie, czy 12 mkw. będzie odpowiednie dla ich dziecka i jaki będą mieć widok na okolicę z balkonu. Znamy inwestycje prezentowane klientom przez pokazanie kolorowego folderu oraz wskazanie okien mieszkania, które ma kosztować kilkaset tysięcy złotych i które mają za chwilę kupić a wejść do niego będą mogli może za rok, na końcu budowy… Myślimy, że nikt nie chciałby być w takiej sytuacji.

Przypomnijmy jeszcze kilka ważnych aspektów budowy z keramzytu. Każdego z nas dotyczy i dotyka coraz bardziej rosnący koszt ogrzania mieszkania czy domu. Pytanie o faktyczne zużycie ciepła dla uzyskania komfortu cieplnego w wymarzonym domu powinno być jednym z kluczowych elementów branych pod uwagę przy budowaniu domu. Tak samo ważnym jak wygląd, powierzchnia, funkcja. Do tych elementów z czasem przywykniemy a koszty ogrzewania będą istotne zawsze, bo wszystkie źródła energii będzie drożeć coraz bardziej.

Myślisz, że warto rozważyć budowanie z nami Twojego osiedla, budynku wielorodzinnego?

Chętnie zaprosimy Cię do obejrzenia naszych dużych i mniejszych inwestycji.

Post Comment