Telefon

+48 512-358-477

Budowa domu z keramzytu – jak to wygląda w praktyce

Czas budowy domu

Atutem budowania w technologii z pewnością jest czas budowy. Średni czas budowy do stanu deweloperskiego trwa około 3 miesiące. Ma to realne przełożenie na pieniądze oraz oszczędzamy nasz czas. Już nie musimy poświęcać 2 lat z życia w stresie, czy być zmuszonym do opłacenia czynszu za mieszkanie, w którym  czekamy na zakończenie inwestycji.

Zalety budowy z keramzytu

Na początku wykonywane są płyty fundamentowe, które są podstawą dla późniejszej konstrukcji. W tym czasie w fabrykach powstają gotowe już prefabrykaty keramzytowe, które wyprodukowane są w oparciu o wykonany projekt architektoniczny. Elementy keramzytowe są wyposażone o otwory pod stolarkę okienną i drzwiową, a także uwzględniają rozmieszczone przez Inwestorów instalacje wodno-kanalizacyjną oraz elektryczną

Budynków nie trzeba sezonować, dzięki temu skraca się czas realizacji. Większość firm budujących w tej technologii oferuje możliwość wykończenia budynku pod klucz. Metoda keramzytowa to gotowe ściany prefabrykowane. Na budowę przyjeżdżają już gotowe elementy, które są produkowane indywidualnie dla każdego klienta. 

Gotowe elementy wyróżniają się gładką powierzchnią, dzięki czemu nie wymagają one zastosowania tynków wewnętrznych. Pozwala to na szybkie rozpoczęcie malowania, czy tapetowania ścian. Proces sezonowania tynków tradycyjnych trwa nawet kilka miesięcy. 

Grubość ścian z keramzytobetonu, a tradycyjne

Kolejną zaletą metody keramzytowej jest grubość elementów tworzących ściany zewnętrzne wynoszącą 15 cm, natomiast wewnętrznych 10 cm. W porównaniu do budowy technologią tradycyjną grubość ścian wynosi co najmniej dwa razy więcej. Zyskujemy dzięki temu zyskujemy na powierzchnię użytkową.

Czy warto budować domy z keramzytu? Decydując się na budowę domu z keramzytu nie tylko wybieramy ofertę korzystniejszą dla siebie ze względu na zalety metody jak np. krótki czas budowy. Przyczyniamy się tym samym do rozpowszechniania wyboru ekologicznych i energooszczędnych rozwiązań. W obecnych czasach musimy podejmować świadome decyzje, które mają również wpływ na nasze otoczenie. 

Jeśli zależy nam na oszczędności pieniędzy i czasu to będzie idealny wybór. Wyślij do nas formularz, pomożemy Ci stworzyć idealny projekt domu.

Post Comment