Telefon

+48 533-946-523

Jak przygotować dom na zimę?

Jak przygotować dom na zimę?

Co roku powtarza się pewien cykl, za niedługo przyjdzie czas na coroczne mrozy. Jeśli zastanawiasz się jak zabezpieczyć przed nimi swój dom, zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu!

Zabezpiecz dach

Sprawdź, czy nie ma żadnych dziur, szpar, nieszczelności. Jest to niezwykle istotne, ponieważ najmniejsza z nich może stanowić zagrożenie podczas intensywnych opadów  śniegu. Konsekwencją nieszczelnego dachu może być  m.in. wilgoć oraz pleśń. Przy sprawdzaniu dachu nie zapomnijmy o kominie, który należy przeczyścić przed okresem grzewczym, oraz sprawdzić, czy nie mamy w nim przypadkiem niechcianego lokatora w postaci ptaków.

Wyczyść rynny

Czyszczeni e rynien jest zaniedbywane przez wielu właścicieli domów. Jednak jest to bardzo ważna część przed zimowych porządków. Należy sprawdzić, czy rynny nie są blokowane przez liście, czy gałęzie, które mogą uniemożliwiać przepływ wody, co mocno może się odbić na zewnętrznej fasadzie budynku. Dobrym rozwiązaniem będzie  ochronna kratka na rynny, która zabezpiecza przed gromadzeniem liści oraz fragmentów gałęzi.

Odetnij zewnętrzne ujęcia wody

Jeżeli na ogródku znajdują się narzędzia/urządzenia nawadniające należy je uprzątnąć oraz zabezpieczyć na zimę poprzez odcięcie dopływu wody.

Skontroluj grzejniki i piec

Przed zimą, która stanowi okres grzewczy, należy przeczyścić piec oraz sprawdzić wszystkie kaloryfery. Należy odpowietrzyć grzejniki oraz, w razie potrzeby uzupełnić wodę. Pamiętaj również, że gdy przysłonisz kaloryfer meblem lub zasłoną, będzie to ograniczało ogrzewanie pomieszczenia oraz przepływ powietrza.

Zabezpiecz okna

Nie zapomnijmy również o oknach. Nieodpowiednio zabezpieczone mogą również stanowić źródło uciekania ciepła. Dlatego dobrze jest umyć uszczelki oraz według potrzeby zabezpieczyć je specjalnym środkiem konserwującym do uszczelek – dzięki temu będą one mniej podatne na zamarzanie oraz pękanie. Jeśli okaże się, że mimo tego okna są nieszczelne, należy je odpowiednio dokręcić.

Wyczyść kratkę wentylacyjną

Kratka wentylacyjna również jest przez wielu zapominana. Jeżeli jednak będzie ona zabrudzona może znacząco ograniczyć odpływ powietrza. W związku z tym należy ją przeczyścić przed zimą. Jeżeli posiadamy wentylację mechaniczną, konieczne jest wyczyszczenie kratki oraz wymiana filtra.

Jakie są twoje sposoby na zabezpieczenie domu zimą? Napisz w komentarzu!

Jesteś zainteresowany budową domu z keramzytu? Nie zwlekaj, napisz do nas! Wypełnij formularz wyceny i ciesz się swoim nowym domem. Zobacz nasze przykładowe prace w zakładce portfolio.

Post Comment