Telefon

+48 533-946-523

Keramzytobeton a drewno

keramzytobeton a drewno

Keramzytobeton a drewno

Jaki materiał do budowy domu będzie lepszy? We wpisie omówimy kilka aspektów i porównamy, który materiał ma większy potencjał.

Bezwładność cieplna

Dla wielu osób kwestia ogrzewania budynku jest bardzo istotna. W przypadku domów drewnianych dużym plusem jest szybkie ogrzanie powierzchni, jednak niestety razem z szybkim ogrzewaniem idzie szybkie wychłodzenie budynku, jest to zjawisko zwane bezwładnością cieplną. Domy zbudowane z keramzytobetonu nie wypuszczają tak łatwo ciepła, a jednocześnie ich nagrzanie nie jest trudne.

Konserwacja

Domy z drewna są zbudowane z ekologicznych materiałów, jednak w ich przypadku wiąże się to ze specjalnym sposobem ich konserwacji, aby pozostały trwałe. Są one bowiem narażone na różnego rodzaju szkodniki, a najniebezpieczniejszym z nich jest spuszel pospolity. Te czarne chrząszcze lubują się głównie w drzewach iglastych, sośnie, świerku, jodle oraz modrzewiu. Mogą one wyrządzić wiele szkód, powodując nawet konstrukcję budynku przez wygryzienie tuneli.

Poza szkodnikami trzeba również mieć na uwadze odpowiednią konserwację, aby konstrukcja była trwała. Farby, lakierobejce, impregnaty, lazury mają za zadanie chronić przed wilgocią i promieniowaniem UV oraz mają zapobiegać złuszczaniu i pękaniu drewna.

Dla porównania domy z keramzytu nie wymagają „specjalnego traktowania”, pozostając przy tym materiałem ekologicznym. Nie są one podatne ani na szkodniki, ani na czynniki zewnętrzne takie jak woda czy promienie słoneczne.

Ekologia

W porównywanych przypadkach niezaprzeczalnie obie metody są ekologiczne. W przypadku domów drewnianych dodatkowy atut stanowić mogą olejki eteryczne uwalniane przez drewno z biegiem czasu.

Podsumowanie: keramzytobeton a drewno

Należy pamiętać, że istnieje wiele rodzajów budowania domów z drewna, mogą się one różnić m.in. ze względu na sposób izolacji i docieplenia. W związku z czym niektóre wymienione przez nas aspekty mogą się odrobinę różnić w zależności od konkretnego sposobu budownictwa. Jednak patrząc na zestawienie obu metod, wybór dla nas jest prosty – Keramzyt!

Jesteś zainteresowany budową domu z keramzytu? Nie zwlekaj, napisz do nas! Wypełnij formularz wyceny i ciesz się swoim nowym domem. Zobacz nasze przykładowe prace w zakładce portfolio.

Podobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!

Post Comment