Telefon

+48 533-946-523

Wywiad z Prezesem Zarządu Ventus System - Leszkiem Nędzą

Wywiad z Prezesem Zarządu Ventus System – Leszkiem Nędzą

  1. Panie Prezesie proszę opowiedzieć kilka słów na temat swojej firmy.

Firma Ventus System działa od 2016 roku, od samego początku jakość wykonania była dla Nas najważniejsza. Firma bardzo prężnie się rozwija, buduje zarówno domy jednorodzinne jaki i całe kompleksy domów szeregowych wyłącznie z prefabrykowanych ścian z keramzytobetonu.

  1. Jakich klientów Państwo obsługujecie?

Na naszym koncie mamy projekty i zlecenia dla klientów różnych branż, obsługujemy zarówno przysłowiowego Kowalskiego jak i duże firmy deweloperskie.

  1. Panie Prezesie na co może liczyć klient detaliczny w Państwa firmie?

Na to, iż zostanie obsłużony od a do z, tzn. może liczyć na kompleksowe wsparcie, od planowania budowy i przygotowania projektu po obsługę administracyjną po zakończeniu budowy. Wyręczymy go również we wszelkich uzgodnieniach urzędowych.

  1. Dlaczego domy z keramzytu skąd ten pomysł? Osobiście jestem fanem tej technologii, prefabrykaty keramzytowe to przyszłość budownictwa. Te domy mogą stać nawet 300 lat, są również bezpieczne dla środowiska, ponieważ materiał budowlany jest biodegradalny.
  2. Domy z keramzytu to domu na aktualne czasy, odporne na ekstremalne warunki i energooszczędne, czy może Pan coś więcej na ten temat powiedzieć?

Postaram się to w prosty sposób wytłumaczyć, ze względu na mniejszą gęstość i obecność powietrza uwięzionego w porach, keramzyt charakteryzuje się znacznie lepszymi parametrami termicznymi niż beton konwencjonalny, co w przypadku elementów otaczających przestrzeń może prowadzić do poprawy charakterystyki energetycznej budynku. Badania pokazują, że zastosowanie lekkiego kruszywa może obniżyć współczynnik przenikania ciepła z 0,8 W/ m²K (typowy beton konwencjonalny) do poniżej 0,3 tak więc zastosowanie ścian z keramzytu zamiast tradycyjnego betonu może zmniejszyć zapotrzebowanie budynku na energię cieplną o ponad 30%. Dodam jeszcze im współczynnik przenikania ciepła U niższy tym będą niewielkie ubytki ciepła z pomieszczeń. Dobre parametry współczynnika izolacji termicznej powodują, iż dom jest ciepły zimą, a zimny latem. Ściany z keramzytobetonu są odporne na wilgoć i pleśnie co powoduje, iż taki dom jest przyjazny dla alergików. Biorąc pod uwagę dość liczne pożary w różnych zakątkach globu w obecnym czasie, domom budowanym w Naszych technologiach pożary nie zagrażają, gdyż są całkowicie ognioodporne.

  1. Obsługujecie inwestycje w Małopolsce czy też w całej Polsce?

Realizujemy inwestycje na terenie całej Polski. Nasz rynek docelowy to województwa: małopolskie oraz śląskie. Budowa poza tym obszarem wiąże się z większymi kosztami transportu naliczanymi indywidualnie w zależności od miejsca budowy.

 

Dziękuję za ciekawy wywiad i życzę Panu dalszych sukcesów w Firmie Ventus System.

Post Comment